I wiem, że zawsze mogę się lepiej. ” Strategia nr 5: Włóż powtórzenia.

W tym artykule wyciągniemy zasłonę zespołu oszusta, dzieląc się historiami – i strategiami – trenerów, którzy przez to przeszedł. I zaoferujemy pomocne porady od naszych własnych ekspertów.

Będziesz na drodze, aby podbić własne zwątpienie, wykorzystać własną wiedzę i coaching z pewnością.

(Uwaga dodatkowa: tak, wiemy, że większość słowników pisze to „oszust”. Ale ponieważ wydaje się, że ludzie używają „oszust” – pisownia, która jest również uważana za akceptowalną – wybraliśmy tę wersję.)

(jeśli chcesz zobaczyć autora omówić ten artykuł jeszcze bardziej szczegółowo, sprawdź poniższy film. Jeśli nie, po prostu przewiń odtwarzacz wideo lub kliknij tutaj, aby przejść do następnej sekcji.)

& gt;

W certyfikacji Precision Nutrition poziom 2 jest lekcja, którą nazywamy „Sekretem”.

W tej lekcji pytamy naszych uczniów:

Czy masz tajny niepokój Lub martw się o coaching?

Kiedy myślisz o tym sekret, jak to jest? Jak to sprawia, że ​​czujesz się? Ich odpowiedzi mogą cię zaskoczyć.

Według głównego trenera odżywiania 2 żywienia Jason Bonn, „Zdecydowanie najczęstsza reakcja dotyczy zespołu oszusta, wynikające z nie„ poznania wystarczającej ilości ”lub nie jest wystarczająco dobre. „

” Prawie wszyscy wpadają gdzieś na spektrum, że nie czujesz się „wystarczająco” – mówi Bonn. „Choć niektórzy czują to o wiele głębiej niż inni.”

(drugi najbardziej najbardziej powszechny sekret? Obawy o własne ciało lub sylwetkę. Czytaj: Czy jestem wystarczająco dopasowany, aby być trenerem?) Ponad 150 000 zdrowia? & amp; Fitness Professionals Certifified

ZAPOCZNIJ do 30% na najlepszym programie edukacji żywieniowej w branży

Uzyskaj głębsze zrozumienie odżywiania, autorytetu do trenowania i zdolności do przekształcenia tej wiedzy w przekształcenie tej wiedzy w kwitnąca praktyka coachingowa.

Czym jest zespół Impostera?

Zespół oszałamiający jest dokuczliwym uczuciem, że w jakiś sposób nie jesteś wystarczająco dobry, aby robić to, co robisz, i że w końcu ktoś, ktoś Dowiedz się.

To często niezbudowane, ale uporczywe uczucie może zakłócać twoją pewność siebie, bałagan z twoimi umiejętnościami trenerskimi i ukraść radość i pasję, które doprowadziły cię do wykonania tej pracy. Może to nawet powstrzymać cię przed coachingiem.

Jak pokonasz zespół Impostera?

Aby się dowiedzieć, rozmawialiśmy z sześcioma certyfikowanymi trenerami, którzy sami przez to przeszli, i sami przez to przeszli przez Szukałem porad naszych najlepszych ekspertów trenerskich.

Oto pięć sprawdzonych strategii do wypróbowania.

Strategia nr 1: Bądź trenerem, a nie ekspert.

Poprzednio odnoszący sukcesy szef kuchni, Robbie Elliott dokonał przejścia kariery i został trenerem w połowie lat 30. XX wieku. Ale zmiana przyniosła mnóstwo niepokoju.

Obawiał się pytań klienta i pozytywnie obawiał się, że muszę wypowiedzieć słowa: „Nie wiem”.

„Kiedy nie masz” Nie znam odpowiedzi na pytanie, a podobno jesteś głosem profesjonalisty, może to być naprawdę deflacyjne ”, mówi Elliott.

„ Były czasy wcześnie w mojej karierze, że dostałbym rzeczy Niewłaściwe po prostu dlatego, że nie byłem pewien, ale naprawdę chciałem udzielić odpowiedzi. ”

Z czasem Elliott dowiedział się, że„ próba bycia osobą, która wie wszystko, jest naprawdę szkodliwe. Bycie autentycznym i uczciwym, a następnie poświęcenie się znalezieniu odpowiedzi jest znacznie lepsze. ”

Nowa mantra Elliotta? „Być może nie jestem idealnym trenerem, ale mogę być dedykowanym trenerem .”

SriviDya Gowri miał podobne objawienie. Kiedyś nadmiernie postrzegany jako „ekspert”, Gowri ostatecznie zdał sobie sprawę, że „nie muszę być ekspertem. Nie muszę wszystko wiedzieć. Jeśli moi klienci otrzymują pożądane wyniki, to się liczy. ”

Ta zmiana psychiczna zwolniła syndrom oszusta Gowri – i zmienił jej styl coachingu.

„ Nie ustalam OGROMNEJ Oczekiwania i powiedzenie „Jestem tym doskonałym trenerem i dostanę ci te wyniki” – wyjaśnia. „Nie, mówię:„ zamierzamy spróbować rzeczy razem, eksperymentować i zobaczyć, co działa dla ciebie ”. Ułatwia to presję zarówno dla mnie, jak i moich klientów. ”

Umieszcza to w działaniu

Odżywianie, klient jest ekspertem od swojego doświadczenia.

Oto kilka sposobów, w jakie możesz to zastosować.

1. Nie zakładaj niczego.

Zapytaj i potwierdza każdą propozycję i założenie, które przyjąłeś z klientem. Wyjaśnij, że stosujesz działającą hipotezę, a nie „wypowiedź ekspertów”.

Na przykład możesz powiedzieć,

„OK, oto moje podejście do rzeczy. Czy dostałem to dobrze?

„Na podstawie mojego doświadczenia, oto, co, jak sądzę, zadziała dla ciebie, ale być może będziemy musieli to przetestować i zobaczyć, jak to się potoczy.”

„brzmi to z tego, co mówisz, może być dobrą następną akcją?”

2. Bądź szczery, jeśli czegoś nie wiesz.

Mówienie „Nie wiem, ale poznajmy razem” to potężne rzeczy.

Jeśli doświadczenie twojego klienta jest inne niż twoje, poziom z nimi.

Na przykład możesz powiedzieć: „Będę z tobą prawdomówny. Niewiele wiem o przeżyciu raka. Ale mam dobre narzędzia do rzeczy i jestem przygotowany do współpracy z tobą i robienia tego, co trzeba, aby się poinformować. Jestem w twoim zespole przez całą drogę. Będziemy przez to wspólnie przejść. ”

3. Zbuduj sieć poleceń.

Nie musisz być (ani nie powinieneś być) ekspertem w zakresie absolutnie wszystkiego.

Budowanie sieci wsparcia polecającego może dać ci możliwość pomocy swoim klientom, nawet kiedy, nawet wtedy Ich potrzeby są poza twoim zakresem – odnosząc się do kogoś, kto może legalnie pomóc. (Rozpocznij budowę listy polecających, klikając poniższy obraz, aby uzyskać formularz do pobrania.)

Strategia nr 2: Zbierz opinię, inteligentnie.

Informacje zwrotne – zarówno pozytywne i negatywne – może być może być może być może Skuteczne antidotum na zespół Impostera.

Na przykład Kay Sylvain naprawdę wahał się, aby wprowadzić swoje kwalifikacje i rozpocząć coaching klientów. Ale kiedy to zrobiła, odkryła, że ​​ich pozytywne opinie bardzo pomogły.

„Otrzymanie pozytywnych opinii przypomniało mi, że czasami sposób, w jaki postrzegamy siebie, niekoniecznie postrzegają nas” – mówi.

Ale nawet negatywne informacje zwrotne mogą być również pomocne.

„Może potrzebujesz więcej czasu, doświadczenia, wiedzy lub umiejętności, aby być trenerem, którym chcesz być”, mówi dr Krista Scott-Dixon, dyrektor Program nauczania w Precision Nutrition.

„lęki typu imposter-syndrom mogą odzwierciedlać całkowicie ważną potrzebę samodoskonalenia. Problem z niepokojem polega na tym, że żyje w twojej głowie, kwitnąc w izolacji i wstydu. ”

Wyjaśniając, jak i gdzie masz miejsce na poprawę, może złagodzić niepokój.

weź Greg Smith. W swoich wczesnych dniach jako trener Smith strasznie martwił się coachingiem „racji”, starając się unikać błędów za wszelką cenę.

, zamiast martwić się o zrobienie niewłaściwej rzeczy lub nie zrobienie wystarczająco dużo, on, on gromadzi informacje zwrotne (lub „dane”), którego może użyć do małej, przyrostowej poprawy.

„Kiedy moi klienci próbują czegoś nowego, mówię im najgorsze, co się dzieje, jest to, co nie działało ty. A następnie otrzymujesz dane, które pomogą Ci to zrobić lepiej lub inaczej następnym razem. To samo dotyczy siebie ” – mówi.

Według Robbiego Elliota, to podejście„ gromadzenia danych ”można najlepiej sparować z dodanym krokiem: filtrowanie danych.

„Staram się być obsesyjnie otwarty na informacje zwrotne. Ale jeśli weźmiesz do serca każdą odrobinę informacji zwrotnych – w tym od przypadkowych ludzi w Internecie, którzy cię nie znają – będziesz pytać siebie przez cały czas.

Elliott koncentruje się na celowym pozyskiwaniu Informacje zwrotne od ludzi, których ufa. Obejmuje to jego rodzinę, bliską grupę przyjaciół i kolegów oraz jego mentor trenerski PN, Jason Bonn.

Elliott bardzo poważnie podchodzi do krytycznej opinii. „Znam ich wartości i znają moje” – mówi. „Ufam, że powiedzą mi, czy muszę na coś spojrzeć lub zrobić coś lepszego. Ich informacje zwrotne sprawia, że ​​jestem odpowiedzialny. ”

Umieść to w działaniu

Trudno aktywnie zabiegać o informacje zwrotne i użyć ich konstruktywnie – jeśli śmiertelnie boisz się pieprzenia.

Aby pomóc Ci stać się bardziej otwarte na informacje zwrotne, wypróbuj podejście, które na PN nazywamy „Informacje zwrotne, nie awaria”. Najpierw wyobraź sobie to. Chodzisz po skalistej powierzchni – może plażę, łóżko suchego potoku lub szlak turystyczny.

Jeśli nadepniesz na skałę, i to się porusza, nie upadłeś?

nie.

Po prostu otrzymałeś ważne informacje o następnej rzeczy do zrobienia – spróbuj kolejnej skały.

masz Informacje zwrotne .

Zamiast traktować jakiekolwiek błędy lub wpadki jako awarie, postaraj się postrzegać je jako informacje zwrotne i podejdź do nich z ciekawością.

Na przykład:

 • Spójrz na Wybory, które dokonujesz, i zauważ, co się stanie.
 • Jakie informacje otrzymałeś? Jaki wgląd? Jakie dane?
 • Co ta informacja zwrotna o tym, co możesz zrobić dalej lub zmienić w przyszłości?
 • lub zachować to samo? A może mniej/więcej?
 • Co się dzieje, gdy podejmiesz działanie x? Co się stanie, kiedy to zrobisz? A co z Z? Przydatne do zrozumienia. ”

  Z tym sposobem myślenia możesz zacząć traktować wszystkie informacje zwrotne jako neutralne informacje, które możesz użyć do podejmowania decyzji – z mniejszym strachem przed porażką.

  Strategia nr 3 : Kwestionuj swoje przemyślenia i założenia.

  Czy kiedykolwiek czułeś, jak inni trenerzy, praktycy i profesjonaliści mają więcej lub lepsze kwalifikacje niż ty?

  Dokładnie tak się czuła Heather Lynn Darby. Wcześniej w swojej podróży coachingowej porównała się do „innych zawodów, które są licencjonowane”. W szczególności w szczególności martwiła się, że coaching żywieniowy będzie postrzegany jako „mniej uzasadniony” niż zarejestrowany dietetyk (RD), lekarz, lekarz lub psycholog. Być może klienci nie szanowaliby swoich poświadczeń ani nie widzieli prawdziwej wartości, jaką miała do zaoferowania.

  , zamiast pozwolić, aby jej założenia przejęły, Heather Lynn ćwiczyła krytyczne myślenie.

  „zapytałem Ja: „Dlaczego ktoś miałby mnie zobaczyć zamiast zarejestrowanego dietetyka? Jaka jest unikalna wartość, którą wnoszę, która różni się od RD? ””

  Wymyśliła mnóstwo odpowiedzi: jak możliwość oferowania klientom bardziej osobistego i częstego kontaktu, coś, co klinicyści tacy jak RD nie zawsze są w stanie zapewnić swoim klientom.

  „To różnicowanie pomogło mi rozpoznać moją unikalną wartość i skoncentrować się na tym”, wyjaśnia.

  Ponadto Heather Lynn zakwestionowała jej obawy, pytając: ” Czy to prawda? ”

  „ Proces wygląda tak: Jeśli zakładasz coś negatywnego w sobie lub swojej sytuacji, zadaj sobie pytanie: „Czy to prawda? Czy twoje osiągnięcia są fałszywe? Czy czy nie ukończyłeś tych certyfikatów? Czy to naprawdę szczęście, które sprawiło, że jesteś tam, gdzie jesteś? ””

  Możesz odkryć odpowiedzi, zastanawiając się nad swoją przeszłością.

  To właśnie zrobiła Srivya Gowri.

  W jej wczesnych latach jako trenera Gowri poczuła się „jak ryba z wody. Martwiłem się, czy wiem wszystko? Czy mam talent i umiejętności, aby pomóc komuś, kto tak różni się ode mnie? Co jeśli to nie zadziała? Czy ludzie będą do mnie zadzwonić i powiedzą: „Hej, jesteś fałszywy. Twój coaching nie działał na mnie? ””

  Aby zakwestionować jej obawy, Gowri cofnął się o krok. Zastanawiała się nad wszystkimi zmianami, które wprowadziła w swoim życiu, wyzwania, przez które przeszła, oraz o sukcesach, które miała.

  Doprowadziło to do głębokiego momentu żarówki.

  „Kiedy spojrzałem za siebie, zdałem sobie sprawę: wiesz co, może coaching żywieniowy jest dla mnie nowy, ale nauka czegoś nowego nie jest nowa. Nauczyłem się. Osiągnąłem sukces. Byłem w stanie zrobić bardzo https://harmoniqhealth.com dobrze. I wiele się ogarnęło z piaskiem i odpornością. ”

  Umieść to w działaniu

  Kiedy pojawiają się niewygodne myśli lub uczucia, spróbuj je zapisać, dr Karin Nordin, dr Karin Nordin (c), Trener zmiany zachowania i doradca ds. Programu nauczania w precyzyjnym odżywianiu.

  „Może się okazać, że pomocne zapisanie: co według ciebie sprawia, że ​​jesteś oszustem?”

  Kiedy twoje myśli i założenia pojawią się na pustej stronie przed tobą, rozważ je krytycznie.

  „Zadaj sobie pytanie:„ Czy tak naprawdę wierzę ”? Stamtąd możesz rozpocząć proces metapoznawczy, aby rozważyć i kwestionować własne myśli. ”

  Jako dodatkowy krok, spróbuj wyjąć stronę z książki Gowri. Zrób listę swoich poprzednich osiągnięć i listę wyzwań, które pokonałeś. Jak przeszedłeś przez te trudne czasy? Jakie mocne strony, umiejętności lub zasoby mają te doświadczenia?

  Patrząc wstecz i ponownie familizację własnej historii, możesz zdać sobie sprawę, że jesteś bardziej przygotowany i zdolny, niż myślałeś.

  Strategia nr 4: Szukaj poprawy i opanowania, zamiast próbować uniknąć niepowodzeń.

  Czy koncentrujesz się na unikaniu błędów? Lub na poprawie?

  Według Nordina, jeśli masz zespół oszusta, skoncentrujesz się na unikaniu błędów – w przeciwieństwie do bycia niesamowitym.

  „Badania sugerują, że osoby z imposte Zespół koncentruje się na uniknięciu wydajności-w celu uniknięcia błędów-a nie poprawa lub mistrzostwa ”, mówi Nordin.

  Może to przełożyć na myśli takie jak:„ Jestem oszustwem, nie wiem, nie wiem Co robię, boję się zepsuć przed wszystkimi: „zamiast myśli:„ Jak mogę się w tym poprawić? ”

  rozwiązanie?

  Spróbuj przejść do celów mistrzowskich (cele koncentrujące się na poprawie), a nie cele unikania wydajności (cele koncentrujące się na zapobieganiu błędom).

  Dla Chaquita Niamke, była to znaczna zmiana umysłowa.

  Wcześniej w swojej karierze, jeśli Niamke popełnił błąd z klientem, czuła się tak zawstydzona, że ​​nie chciała pokazywać twarzy. (Znalazła nawet poprzedniego klienta w sklepie spożywczym.)

  , ale z czasem bardziej skupiała się na pracy nad jej większymi celami i tym, co musiała zrobić, aby się tam dostać.

  „Wiem, kiedy mam plan i proces, zespół oszusta nie jest tak powszechny”, mówi.

  Niamke nauczył się również „przyjmować drogę do opanowania, ze wszystkimi jego guzkami i nierówności po drodze. ”

  „ Zrozumiałem ten proces ”, dodaje. „Musisz przejść przez to, aby zostać udoskonalonym.”

  Umieść to w działaniu

  , aby wyjść z myślenia o zespole oszustów, spróbuj skoncentrować się na ulepszaniu rzeczy. Chcesz opanować, zamiast skupić się na unikaniu rzeczy, których się boisz.

  , aby to zrobić, Nordin sugeruje „most myślowy”.

  „Załóżmy, że myślisz, że jesteś Nie jest teraz najlepszym trenerem – mówi. „Zamiast mówić:„ Nie jestem świetnym trenerem ”, spróbuj powiedzieć sobie:„ Nie jestem najlepszym trenerem, ale mogę się lepiej. ”

  Stamtąd Nordin zaleca skupienie się na skupieniu Rzeczy, które chciałbyś poprawić. Na przykład

  możesz powiedzieć sobie: „Naprawdę chcę opanować wywiad motywacyjny. Tak więc podczas tej sesji klienta skoncentruję się na moich umiejętnościach wywiadów motywacyjnych. ”

  lub możesz powiedzieć:„ Naprawdę chcę być współczującym trenerem. Tak więc podczas tej sesji będę ćwiczyć bycie tak współczującym, jak tylko mogę.

  „Po chwili możesz powiedzieć:„ Hej, w końcu jestem całkiem świetnym trenerem, ponieważ naprawdę ciężko nad tym pracowałem. I wiem, że zawsze mogę być lepiej. ”

  Strategia nr 5: Włóż powtórzenia.

  Nie ma się wokół niego. Twoje umiejętności i czujesz się solidny w tym, kim jesteś i co oferujesz… tego rodzaju rzeczy wymagają czasu, wysiłku i doświadczenia.

  „Jeśli nie dostaniesz przedstawicieli, zespół oszusta pozostaje Tam – mówi Niamke.